top of page

czym jest hipnoterapia

Hipnoterapia jest procesem uzdrawiania emocji, przekonań, niesłużących wzorców, zapisanych w Twojej "czarnej skrzynce" - w podświadomości. Wszystkie te zapisane w niej rzeczy mają wpływ na Twoje emocje dzisiaj, na Twoje relacje, na Twoją pracę, na to na co się w życiu odważasz, na "szklany sufit" jakiego nie możesz przeskoczyć, na Twoje zdrowie psychiczne oraz na Twoje zdrowie fizyczne. Dzięki hipnoterapii jesteś w stanie szybko dotrzeć do pierwotnej przyczyny problemu i ją zneutralizować tak, by przestała mieć negatywny wpływ na Twoje życie.

hipnoterapia SET

simple effective therapy

Metoda SET (Simple Effective Therapy) to bardzo skuteczne narzędzie terapeutyczne wykorzystujące zasoby ludzkiej podświadomości. Powstała w 2015 roku i od czasu jej powstania przynosi spektakularne wyniki. Według tej metody pracuje w Polsce i za granicą ponad 60 osób i każdego roku grono powiększa się. Twórcą metody jest Marek Aleszko, jeden z najbardziej doświadczonych polskich hipnoterapeutów.

Metoda SET jest zupełnie bezpieczna i dyskretna. Nie ingeruje w ludzkie życie, sytuacje, czy historie. Zajmuje się uczuciami i emocjami. Nie „rozgrzebuje” ludzkiego życia, nie trzeba „spowiadać się”.  Jedyne co powinien hipnoterapeuta wiedzieć, to problem, z którym zgłasza się osoba oraz na czym on polega lub czego dotyczy.

 

Jak wygląda standardowy proces

Zdecydowaną większość problemów rozwiązujemy w ciągu maksymalnie 4 spotkań. 

Pracujemy modułami terapeutycznymi.

Sesje odbywają się co około 3-4 tygodnie (tyle czasu nasz umysł potrzebuje na zintegrowanie zmian).

Po tym czasie sprawdzamy, co jeszcze pozostało z tematów, z którymi się zajmujemy.

Pierwsza sesja trwa ok 2-2,5h, kolejne zwykle ok 1,5h. Cena dotyczy 1dnej wizyty (nie zależy od czasu sesji).

Sesje prowadzę online lub w gabinecie w Poznaniu.

 

Skuteczność tej metody szacuje się na poziomie 90-95% (zależnie od problemu)

i została ona potwierdzona na tysiącach klientów.

w czym pomaga hipnoterapia SET

Spektrum wykorzystania tej metody jest bardzo szerokie:

 • leczenie depresji, nerwic, lęków, stresu, fobii, ataków paniki, PTSD (zespół stresu pourazowego) - dzięki hipnoterapii łatwiej osiągniesz spokój i skutecznie rozwiążesz problem przewlekłego stresu i różnego rodzaju nerwic oraz depresji.

 • pomaga ruszyć z miejsca po rozstaniach, stracie bliskiej osoby, po trudnych doświadczeniach, które nie pozwalają nam w pełni funkcjonować w codziennym życiu.

 • uwalnia od niesłużących już nam przekonań, nawyków i uporczywych blokujących nas emocji.

 • wpiera w rozwoju osobistym - wzmocnienie pewności siebie, asertywności, przyspieszenie rozwoju, usunięcie blokujących przekonań i innych ograniczeń, wzmocnienie w radzeniu sobie z wyzwaniami

 • wsparcie w leczeniu lub leczenie chorób z częściowym lub całkowitym podłożem psychicznym/emocjonalnym (choroby i objawy psychosomatyczne) - np. alergie, chrapanie, problemy ze snem, astma oskrzelowa, atopowe zapalenie skóry, choroba wrzodowa żołądka, choroby zapalne jelita grubego, nadciśnienie tętnicze, nadczynność tarczycy, reumatoidalne zapalenie stawów, choroby autoimmunologiczne, cukrzyca, migreny, zaburzenia odżywiania, zaburzenia funkcjonowania serca, uciążliwe bóle lub inne objawy fizyczne, przy których standardowe badania medyczne nie wykazują przyczyny lub problem mimo leczenia nawraca itp. Hipnoterapia jest też wsparciem psychicznym dla szybszego powrotu do zdrowia.

 • rzucanie palenia, nałogów, nawyków - wszystko, co robisz automatycznie, nałogowo.

 • rozwiązywanie problemów seksualnych - strefa intymna jest bardzo ważną częścią życia, a problemy i frustracje w strefie intymnej często przenoszą się na inne obszary życia

 • kontrola masy ciała - dzięki hipnoterapii łatwiej utrzymasz wagę na takim poziomie, jakiego potrzebujesz.

 • regresja - jako terapia wspierająca lub leczenie

Hipnoterapia
najczęstsze MITY na jej temat:
Hipnoterapia
 
hipnoterapia - konsultacja wstępna

200PLN | 50EUR * / 1h

* lub ZERO (jeśli zdecydujesz się na proces, konsultacja będzie dla Ciebie za darmo)

---

 • omówienie Twoich problemów

 • zaplanowanie procesu dostosowanego pod Twoje indywidualne potrzeby

 • odpowiedzi na Twoje pytania

 • krótka testowa sesja relaksacyjna dla Ciebie

hipnoterapia - sesja

450PLN | 150EUR / 1,5-2h

Katarzyna S.

Hipnoterapia u Mai to jest coś niezwykłego! POLECAM z całego serca ❤️. Na początku muszę przyznać, byłam pełna sceptycyzmu i ostrożna w stosunku to tej metody. Okazało się - zupełnie niepotrzebnie. Obdarzyłam Maje zaufaniem po raz kolejny i nie zawiodłam się doświadczając, jak Maja jest profesjonalna i oddana temu, by pomagać drugiej osobie w potrzebie. Doświadczyłam prawdziwej poprawy, konkretnej i namacalnej pomocy w sprawach, z którymi przyszłam na sesję hipno. Nie wahaj się, obiekcje schowaj do kieszeni, szkoda czasu i życia by zwlekać, pisz do Mai, łap termin na sesję, a wszystko zadzieje się szybciej niż myślisz, jakość życia poprawi Ci się z dnia na dzień  🥰👏 Maja jest the best! Warto ❤️

- hipnoterapia -

Hipnoterapia
najczęstsze mity na jej temat

MIT 1. HIpnoterapeuta PRZEJMIE nade mną kontrolę

FAŁSZ. Hipnoterapeuta nie jest w stanie zmusić Cię do niczego, czego nie chcesz, co nie jest zgodne z Twoim systemem wartości/systemem moralnym, ani nie wyciągnie żadnych danych, których nie chcesz nikomu podać. Mózg w naturalny sposób blokuje takie sugestie. Dlatego bardzo ważne jest, żebyś przychodząc na hipnoterapię był/a przekonana/y, że chcesz tych zmian i że jesteś na nie gotowa/y. Hipnoterapeuta, jeśli nie masz wewnętrznie na to zgody, nie jest w stanie ani wprowadzić Cię w hipnozę, ani podać żadnej sugestii.

PS. Mit ten wynika z podrzędnych filmów i programów telewizyjnych, jednak trzeba pamiętać, że osoby w nich uczestniczące nigdy nie są przypadkowe - zgłaszają się tam same, wyrażają na to zgodę i są selekcjonowane pod kątem wysokiej podatności na hipnozę. Zmuszenie kogoś do czegoś za pomocą hipnozy jest może chwytliwym tematem na film czy program, ale nie zmienia to faktu, że jest to kompletna fikcja.

MIT 2. mogę się niewybudzić z hipnozy

FAŁSZ. Hipnoza opiera się na naturalnej pracy mózgu (fale Alpha i Theta) - stanu, w który wielokrotnie wchodzisz w ciągu dnia. Trans hipnotyczny to inaczej stan głębokiego skupienia i/lub relaksu. Jesteśmy w nim codziennie tuż przed przebudzeniem i tuż przed zaśnięciem. Doświadczasz tego stanu w trakcie praktykowania medytacji, w trakcie gdy "pracujesz jak nakręcona/y" i tracisz poczucie czasu, wtedy gdy jedziesz do pracy, a po dojechaniu na miejsce nie pamiętasz szczegółów drogi, bo byłaś/eś zajęta/y myślami. Zdarza się, że ktoś w trakcie hipnozy wejdzie głębiej (po prostu zaśnie na chwilę), ale w sposób naturalny w ciągu 15-20 minut każdy z nas wybudza się z tego stanu, nawet jeśli hipnoterapeuta nie wyprowadziłby Cię z hipnozy. Hipnoza nie jest snem, będę normalnie się z Tobą komunikować w trakcie sesji.

MIT 3. będę musiał/A opowiadać intymne szczegóły

FAŁSZ. Hipnoterapia w odróżnieniu do tradycyjnych metod terapeutycznych nie wymaga wcale opowiadania historii swojego życia. Moim zadaniem jest przeprowadzić Cię przez proces, natomiast szczegóły znasz jedynie Ty. Możesz się nimi ze mną podzielić jeśli chcesz, ale wcale nie musisz. Nie ma to wpływu na skuteczność metody. Jedyne co muszę wiedzieć, to ogólnie jaki jest i czym się objawia w aktualnym życiu Twój problem/y. W trakcie transu możesz do mnie nie powiedzieć ani słowa, a i tak zrobimy to co jest do zrobienia. 

MIT 4. w trakcie hipnozy nic nie mogę zrobić

FAŁSZ. W trakcie hipnozy bez problemu można wyjść do toalety, napić się, rozmawiać (komunikuję się z Tobą w trakcie sesji), a także przerwać i wyjść, jeśli chcesz. Wielu ludzi po sesji twierdzi, że ich zdaniem wcale nie byli w stanie hipnozy, ponieważ mieli świadomość wszystkiego co się działo. Cały czas jesteś świadoma/y, cały czas wszystko rozumiesz, cały czas wszystko pamiętasz, cały czas masz nad wszystkim totalną kontrolę. Odczucie odrętwienia w ciele, ciężkości, czy poczucie że nie możemy się odezwać, które mogą się pojawić, wynikają tylko i wyłącznie z tego, że jest nam tak przyjemnie i jesteśmy tak skoncentrowani na tym co dzieje się wewnątrz nas, że po prostu nie mamy ochoty drgnać, ruszyć się czy się odezwać.

MIT 5. hipnoterapia nie jest bezpieczna

FAŁSZ. Hipnoterapia jest uznaną na świecie metodą terapeutyczną, używaną od kilkudziesięciu lat - wśród osób, które skorzystały z hipnoterapii są członkowie rodzin królewskich, gwiazdy Hollywood, mistrzowie olimpijscy, prezesi topowych firm i znani politycy. Jest to również metoda w pełni zaakceptowana przez kościół katolicki - Papież Pius XII w roku 1956 poparł stosowanie hipnozy jako skutecznej metody do pracy terapeutycznej i prazy z bólem (za przykład podał niesamowitą skuteczność przy zlikwidowaniu bólów porodowych). Jest to metoda w pełni bezpieczna, bardzo skuteczna i szybka. W porównaniu z tradycyjnymi metodami, gdzie proces terapeutyczny trwa nawet latami, w metodzie SET, w której pracuję, w większości przypadków jest to kwestia 4-6 sesji w zależności od problemu (a więc do kilku miesięcy). Bardzo dużo osób odczuwa znaczne zmiany już po pierwszej sesji. 

MIT 6. umiejętność hipnotyzowania ludzi to jest jakiś szczególny dar

FAŁSZ. Nie ma tutaj żadnej magii. Bazujemy na naturalnej pracy fal mózgowych (patrz: MIT 2). Może jedynie przyjemny głos się przydaje ;)

mit 7. na hipnozę są podatne osoby słabe psychicznie 

FAŁSZ. Jest na odwrót. Im bardziej jesteś samoświadoma/y, im bardziej chcesz się rozwijać, im bardziej wiesz jakie efekty chcesz uzyskać i im masz większą gotowość na to, żeby wejść w ten proces, tym bardziej jesteś podatna/y na hipnozę, tym ciekawsze masz doznania i tym lepsze osiągasz efekty. 

mit 8. po transie niczego nie pamiętasz

FAŁSZ. Po transie pamiętasz wszystko! (chyba że na minutkę zaśniesz) Pełne wyłączenie umysłu świadomego w warunkach gabinetowych praktycznie się nie zdarza - wymagałoby to Twojego bezgranicznego zaufania do terapeuty i Twojej bezgranicznej gotowości na poddanie się hipnozie. To czy w taki stan wejdziesz zależy nie od hipnoterapeuty, ale od Ciebie. Ale nawet wtedy zwykle coś zapamiętujesz.

mit 9. chcę, ale nie wiem czy na mnie hipnoza zadziała

Żeby hipnoza i jej efekty zadziałały wystarczy, że po prostu podążysz za moimi sugestiami. Ty prowadzisz samochód, a ja jestem jak GPS - jeśli GPS powie Ci skręć w lewo i tak zrobisz, to dojedziesz do celu. Jeśli GPS powie Ci skręć w lewo, a Ty pojedziesz w prawo, bo nikt Ci nie będzie mówił co masz robić, nic się nie wydarzy, a Ty nie dojedziesz tam gdzie chcesz. Żeby proces zadziałał wystarczy, że podążysz za moim prowadzeniem. 

Umów się - hipno
bottom of page